Як спланувати меню в мандрівці
    Похід повністю змінює режим дня і режим харчування людини, до чого не всі виявляються готовими. Як до відсутності джакузі ввечері, так і до відсутності свіжих круасанів до вранішньої кави. 
Але ви все ж відважилися на мандрівку? І навіть зібрали цікаву компанію людей, яким можна довіряти? Статистика свідчить, що такі люди, замість подяки, організацію харчування у поході довіряють саме ініціатору. А не кожен здатен створити атмосферу харчування в поході комфортною для кожного члена групи.
Планування похідного меню, справа хоч і дуже нелегка, проте дуже вже почесна. Не нервуйте і будьте певні – завдяки нашим порадам ви справитеся і звання «улюбленець публіки» буде вам забезпечене!


На що звернути увагу перш за все при зборі продуктів?
1. Смакові особливості. Не беріть щось абсолютно нове і незнайоме, тільки тому, що вирішили змінити своє життя після цього походу. Харчуйтеся тим, що вам зазвичай до вподоби. Не зайвим буде ознайомитися зі смаками членів групи, запитайте про алергію чи непереносимість продуктів. 
2. Калорійність.  Калорійність раціону потрібно складати відповідно до фізичного навантаження. Лайт-похід, наприклад, не буде передбачати перекуси через кожні дві години. Проте і не треба розглядати похід як можливість скинути зайві кілограми. В мандрівці добре те, що в міру. 
3. Особливості страв. Цукерки та льодяники можуть бути у вашому раціоні. Та краще покладатися на правильні жири, складні вуглеводи та білки.  Про такі збалансовані страви, які забезпечать стабільну енергію для важких переходів, ми говоритимемо в наших наступних статтях. 
4. Вага. Вибираємо максимально не важкі продукти.  Не перевищуємо ліміт в 1–1,3кг на день на людину.  Все куплене перепаковуємо. Вдома викидуємо зайвий пакувальний матеріал та фасуємо порційно чи по групам продуктів. Мішечки підписуємо і при бажанні записуємо коротку інструкцію по приготуванню. Якщо є ризик підвищеної вологості, використайте додатковий пакет чи гермомішок.
5. Приготування. Якщо ви не професійний шеф-кухар орієнтуйтеся на прості в приготуванні страви: 
- каша + свіжі овочі + печене м'ясо.
- суп + тости з сиром + овочі. 
- печена картопля + тушені боби з м'ясом. 
В запасі має бути варіант  приготування їжі без термічної обробки та без води. Про всяк випадок. 
6. Ціна та зручність.  Комфорт також має свою ціну. Коренеплоди, каші та паста не є дуже дорогими. Проте в кінці насиченого дня споживання дегідратованих продуктів стане виправданою розкішшю. 


Альтернативні варіанти харчових продуктів
З усіх варіантів харчових продуктів для мандрівки можуть бути наступні:
1. Свіжі овочі та фрукти – гарний, але не найкращий вибір.  Швидко псуються та важкі, проте це смачно і корисно. Найдовше зберігаються картопля, буряк, морква, корінь селери, редька.
2. Сухі продукти (макарони, паста, рис, супові суміші, суміші для напоїв) – легкі, займають небагато місця і смачні, легкі у приготуванні.
3. Ліофілізовані(сублімовані) / дегідратовані (зневоднені чи сушені) продукти – суперово зручні та смачні, дозволять суттєво полегшити заплічник (ліміт в 1–1,3кг на день на людину можна зменшити чи не в тричі), проте і ціна може бути доволі високою.  
4. Консервовані продукти доцільні тільки у випадку короткотривалої мандрівки. Важкі, при пошкодженні  швидко псуються.
5.Чайні суміші для пиття.  Води та рідини загалом має бути достатньо. Обов'язкова наявність особистих пляшок для пиття.

Планування меню
Меню плануємо відповідно до тих продуктів, які ви вирішили з собою брати. Продукти, навіть свіжі та якісні, рано чи пізно будуть псуватися. Тому уважно вивчаємо терміни придатності та звертаємо увагу на безпеку харчування.
Які продукти і коли потрібно з'їсти:
За перші дві доби
- молочні продукти (перші 24 години – молоко, йогурт)
- свіже або варене м'ясо (в жарку погоду їх зберігання навіть впродовж кількох годин – тільки з холодоагентами та в термосумці) 
- м'які фрукти і овочі (ягоди, сливи, помідори, огірки тощо)
- ніжна зелень (салат, спаржа)
Перший тиждень
- овочі (броколі, цвітна капуста, перець, цукіні, редис, зелена фасоля, боби, кабачки)
-  хліб, лаваші
Більше 1 тижня
- твердий сир
- коренеплоди (картопля, буряк, морква, редька, корінь селери)
- яблука
- кукурудзяні або пшеничні коржі;


Сніданок, обід та вечеря – основні три прийоми їжі, якими не варто нехтувати. Та ви цілком можете вибрати особливий режим харчування групи. Наприклад, ситний сніданок, легкий обід «на ходу» та смачна гаряча вечеря. 
Харчування в поході не може бути експромтом, а тільки чітко продуманим планом. Збір продуктів, зберігання, приготування та тонкий розрахунок  використання запасів забезпечить вам не тільки можливість відновитися після важкої фізичної активності, а і гарно провести час з приємною компанією.