Якщо ви з тих людей, які віддають перевагу активному, нехай навіть і не складному, відпочинку, питання про те, що взяти з їжі в похід на 2 дні, для вас завжди актуальне. Адже це тільки на перших погляд здається, що для невеликого походу планувати меню не потрібно. Але коли з дрібниць вагою по 100–300 грам збирається рюкзак вагою в 20 кг, нести все це доведеться вам.

Успіх будь-якого походу багато в чому залежить від того, як ви його сплануєте. Навіть якщо ви хочете провести вихідні на природі, складання списку необхідних товарів і планування меню значно полегшить ваш похід.

Види продуктів для походу

Оскільки похід планується не дуже довгий, можна все ж дозволити собі взяти деякі надмірності. Головне, щоб у результаті ваш рюкзак мав таку вагу, з якою вам буде комфортно йти. Отже, похідна їжа на 2 дні — що взяти:

  1. Для відновлення сил під час походу знадобиться гаряча їжа: суп, каша та інші страви. Для їх приготування знадобиться 2–3 банки тушонки (їх можна додавати в супи, заправляти каші або використовувати як самостійну страву), крупи (зазвичай злакові вживаються 2 рази на день), пластівці (наприклад, вівсяні або рисові для приготування сніданків), овочі (цибуля, морква — оскільки такі продукти досить важкі, вони не є основним інгредієнтом), сухі супи і локшина.
  2. Вода і напої. Перш, ніж відправитися в похід, вивчіть на карті, де вам будуть зустрічатися джерела. Так ви будете знати, де можете поповнити запаси води. Найбільш прийнятний варіант: взяти 1 л води у пляшці. Далі ви будете в неї набирати воду з джерел. Крім води візьміть також чай і каву. Гарячі напої повинні бути присутніми в раціоні туриста. Якщо місцевість, по якій ви йдете, багата ягодами, можна приготувати компот в казанку.
  3. Перекуси. Сухпайок потрібен не тільки в якості перекусу, а й в тих випадках, коли погода не дозволяє приготувати щось на вогні. До такої холодної їжі відносять: злакові батончики (вони також підходять як доповнення до чаю), сухофрукти і горіхи (на ваш смак), печиво (вибирайте таке печиво, яке не розкришиться під час походу), солодощі (шоколад, козинаки та інше), ковбаса і твердий сир (для бутербродів), хліб.
  4. Додаткові продукти: сіль, цукор, спеції.

Решту продуктів, які не ввійшли в список, можна брати за бажанням. Їжа в похід на 2 дня влітку і не тільки не повинна включати продукти з низькою калорійністю і які швидко псуються.

Список їжі на 2 дні

Після того, як ви визначилися, які продукти візьмете в похід, потрібно скласти меню. Пропонуємо вам 3 меню, якими можна скористатися в поході.

Меню 1

День 1

Сніданок: вівсянка, какао.

Перекус: злаковий батончик.

Обід: сухий суп, чай, половина плитки шоколаду.

Вечеря: рис з тушонкою, курага і чорнослив.

День 2

Сніданок: какао, бутерброди з ковбасою.

Перекус: чорнослив з горіхами.

Обід: каша з тушонкою, чай з печивом.

Вечеря: сухий суп, чай, половина плитки шоколаду.

Оскільки сублімовані продукти набирають популярність серед вітчизняних туристів, їжа в похід на 2 дні може спокійно складатися з таких продуктів. Хоча і похід планується не довгий, такі продукти значно заощадять місце в вашому рюкзаку, тим самим полегшать процес трекінгу. При цьому сублімати зберігають всі корисні речовини свіжих продуктів. Тому вони насичують організм, який витрачає багато сил і енергії під час походу.

Меню 2

День 1

Перший прийом їжі: кус–кус, кава з сушеними фруктами.

Перекус: батончик.

Другий прийом: рис зі свининою, гарячий напій (чай, кава).

Третій прийом: борщ зі свининою, горіхи з родзинками з чаєм.

День 2

Перший прийом їжі: вівсянка з курагою, кава з горіхами і родзинками.

Перекус: батончик (смак на вибір).

Другий прийом: локшина по-флотськи, чай карпатський.

Третій прийом: суп гороховий зі свининою, батончик з чаєм.

 

Меню 3 (вегетаріанське)

День 1

Перший прийом: омлет з болгарським перцем, кава.

Перекус: батончик (смак на вибір).

Другий прийом: булгур з овочами, чай.

Третій прийом: суп–пюре з грибами, горіхи з родзинками і чаєм.

День 2

Перший прийом: каша бананова, кава.

Перекус: батончик енергетичний.

Другий прийом: різотто з грибами, чай.

Третій: пюре горохове з кунжутом, чай з батончиком.