Тема про заборону джипінгу у горах вже лунає давно. Багато туристів не розуміють, у чому дійсно проблема? Давайте це з'ясуємо разом:

 

Руйнується земляний шар

Велика кількість важких машин руйнує земляний шар (так званий альпійський шар, товщиною 3-5-7 см. Колесо авто, педаль газу, підвищена прохідністю без сліду не залишається.

 

Розмиття дороги

Несприятлива погода та велика кількість трафіку розмивають дорогу. Вода та бруд стікає, утворюється болото, яке ті ж джипи вкатують далі. Про відновлення покриття не йдеться, на жаль, це назавжди.

 

Ширина дороги збільшується

Опісля джипінгу утворюється колія від колес, яка ускладнює рух. Різна ширина коліс, вага авто, утворює різну глибину ям, яку водії об'їзджають, утворюючи поруч інші колії, таким чином збільшуючи ширину дороги.

 

Шкода фауні гір

Гучні звуки авто та вихлопні гази негативно відображаються на тваринах лісу, останні змушені змінювати свій ареал.

 

Ускладнення трекінгу пішохідним туристам

Піший турист змушений йти через величезні калюжі та багно. Також він дихає пилом після машиш, які проїжджають.

 

Зміна ландшафту

Такі дії джиперів змінюють ландшафт місцевості, цим самим зменшуючи привабливість локації. Усе це усе ставить під загрозу сталість полонин та Українських Карпат. Що буде з Карпатами через 20-30 років?

 

Що робити? Країни ЄС обмежують та регулюють надмірність антропогенного впливу, та в цілому руху автомашин. Ми теж можемо цього досягнути. Будьте свідомими у горах.