При плануванні походу навіть на 1 день важливо взяти з собою всі необхідні речі. Це стосується не тільки спорядження, одягу, а й продуктів харчування. І ось тут якраз у багатьох починаються проблеми. Що взяти в похід з їжі на 1 день — питання, яке може викликати насмішку у гуру трекінгу, але буде актуальним для тих, хто тільки починає робити перші кроки в цій справі.

Види продуктів для походу

Перше правило для збору продуктів для походу — це вага їжі. Вибирайте продукти з меншою масою і більшою енергетичною цінністю. Меню повинно бути різноманітним і включати продукти двох видів: ті, що повільно згоряють і швидкі енергетики.

Пам'ятайте, що людина, особливо при активних фізичних навантаженнях, повинна отримувати необхідну кількість калорій в день. Їжа в поході повинна також бути корисною і включати вітаміни, мікроелементи. Це теж слід враховувати при складанні меню для походу. Вибираючи продукти для походу, рекомендуємо брати ті, які піддаються сушці або іншим способам зменшення ваги. Їжа в похід на 1 день може включати в себе сушені овочі, фрукти, гриби — в такому вигляді вони займають набагато менше місця в рюкзаку.

Ще один важливий момент - це простота приготування страв у поході. Після пройдених кілометрів хочеться якомога швидше з'їсти щось поживне, тому продукти для походу потрібно вибирати прості. Наприклад, каша + овочі або запечена картопля + боби з м'ясом — відмінний варіант для поживного обіду або вечері.

Важливо також враховувати і смакові особливості продуктів. Не варто брати щось нове і незнайоме — не факт, що такі продукти припадуть вам до смаку, а замінити їх в поході буде вже складно. Беріть із собою ту їжу, яка вам подобається. Якщо ви йдете в похід не самі, а групою, важливо дізнатися і про їхні смакові особливості, щоб страви сподобалися всім.

Пам'ятайте під час трекінгу і про воду - в умовах фізичних навантажень (навіть якщо похід не складний), важливо запастися необхідною кількістю рідини. На 1 день туристу необхідно близько 2 л води. Нестача води в організмі під час походу (навіть у досвідчених туристів) може викликати запаморочення.

Список їжі на 1 день

Давайте розглянемо, яку їжу взяти в похід на 1 день (приклад меню).

Меню 1

Сніданок. Каша гречана + сало (100 г сухої крупи і 30 г сала). Сушені фрукти (приблизно 100 г).

Обід. Бутерброди: сирокопчена ковбаса (100 г) + хліб (100 г). Сухофрукти (90 г) і цукерки (4 штуки по 15 г).

Вечеря. Суп з рибної консерви (110 г консерви, 50 г сухих макаронів) + 1 шматок хліба. Сушені фрукти (100 г) + 4–5 цукерок (по 15 г).

В якості перекусу часто беруть енергетичні батончики.

На сьогодні великою популярністю користуються сублімовані продукти. У процесі сублімації з продуктів видаляється рідина шляхом випаровування льоду. Таким чином виходять все ті ж корисні продукти, але з меншою вагою. Їх зручно брати з собою в похід, до того ж їх швидко і легко готувати. Їжа в похід на один день може складатися і із сублімованих продуктів.

Меню 2

Сніданок. Вівсяна каша з курагою (100 г) + горіхи з родзинками (100 г).

Обід. Різотто з грибами (65 г) + енергетичний батончик м'ята-фінік (50 г).

Вечеря. Томатний крем-суп із креветками (65 г) + гречана каша з морською капустою (75 г) + сушені фрукти (150 г).

Меню 3

Сніданок. Горіхова гранола (100 г) + кава (фільтр-пакет 8 г) + енергетичний батончик банан-інжир (50 г).

Обід. Картопляне пюре зі свининою (90 г) + сушені фрукти (150 г).

Вечеря. Суп–пюре з грибами (55 г) + булгур з овочами по-турецьки (90 г) + енергетичний батончик зі смородиною (50 г).

Варіанти меню можуть бути найрізноманітнішими. Їжа в похід на 1 день влітку і взимку може бути смачною, корисною та поживною. Головне, грамотно підійти до складання меню і вибору продуктів. Пам'ятайте, що при фізичних навантаженнях важливо поповнювати запаси енергії, тому не забувайте про шоколад, горіхи та сухофрукти. Досить лише проявити фантазію — і ваша їжа під час трекінгу може стати справжнім святом для живота.