Вирушаючи в похід, дуже важливо сконцентруватись на тому, аби наше харчування підтримувало наше тіло під час великих фізичних навантажень. У м’ясоїдів більше опцій, адже завжди можна взяти джерки, консерви, м’ясні чипси, сублімоване м’ясо. Втім, веганство може бути набагато більш різноманітним, якщо знати як саме підступитися до питання харчування.
Як організувати їжу для вегетаріанців?
Коли ви організовуєте похід та маєте групу з різними смаковими уподобаннями, варто дослухатись до кожного і враховувати різні побажання, вегетаріанство - одне з найрозповсюдженіших. Втім, іноді це дуже непросто, адже м’ясоїдам кортить наваристої юшки, а вегани не хочуть м’яса в тій самій юшці. Тому є кілька опцій, як організувати веганство та вегетаріанство під час походу:
- Загальне меню з адаптацією: основне меню залишається для всіх, втім м'ясо та консерви додаються в останню чергу, після того як веганські порції вже розподілені. Їжа для веганів може бути збалансованою за рахунок збільшення кількості каш, горіхів, сухофруктів та інших веганських продуктів.
- Індивідуальне меню: кожен вегетаріанець самостійно забезпечує своє харчування. Для цього потрібно скласти власний список продуктів і придбати все необхідне до походу. Тут вже вирішує ваша фантазія: ви можете взяти з собою різні перекуси, готові страви та суміші. Також переконайтеся в тому, що споживаєте достатньо білка: тофу, шпинат, сочевицю.
Краще також обговорити разом про свої очікування від цього походу, і разом з друзями ви могли б знайти рішення про веганство, що підійде всім.
Їжа для веганів: що враховувати?
Їжа для вегетаріанців є дуже розповсюдженою в сьогоднішньому світі, але, на жаль, багато продуктів мають свої недоліки, що робить їх неактуальними для походів:
- Обмежений вибір продуктів: у магазинах, особливо в маленьких містах чи селищах, не завжди є широкий асортимент веганських продуктів. Тож закуплятись треба зовсім заздалегідь.
- Питання білка: важливо, щоб ваша їжа була дуже багата на білок, адже м’язи потребуватимуть відпочинку та відновлення.
- Зберігання продуктів: багато веганських продуктів швидко псуються без холодильника. Це обмежує вибір страв, які можна взяти з собою.
Також більшість улюблених намазок або потребують холодильника або важкі в приготуванні - і це ще більш ускладнює процес складання меню.
Вегетаріанське меню на тиждень: що взяти?
Веганство: крупи та злаки
- Вівсянка: класичний та швидкий варіант для сніданку. Вона легко та швидко готується на воді, до того ж, ви можете додати будь-які горіхи та сухофрукти, аби зробити кашу по-особливому смачною та поживною.
- Кіноа: цей суперфуд багатий білком та легкий у приготуванні. Може бути базою для салатів та гарніром до основних страв.
- Булгур: смачний і поживний злак, який швидко готується і підходить для гарнірів чи салатів.
Бобові та їх похідні у веганстві
- Тофу: основа, так зване “вегетаріанське м’ясо”, що багате на білок. Додавати в супи, салати або готувати на грилі. Сушений тофу також є популярним снеком, що багатий на білок та насичений, тож ви можете легко купити або замовити його.
- Консервований нут: зручний у використанні, не потребує додаткового приготування. Підсмаживши його зі спеціями ви також отримаєте корисний і дуже хрусткий снек – ідеальний перекус. Він також чудово йде до інших страв.
- Квасоля: консервована чи сушена, просто чудова на смак.
Сухофрукти та горіхи веганського харчування
- Мигдаль: чудове джерело здорових жирів, білка та енергії. Ним зручно перекушувати на ходу, підготувати такий снек можете самі, якщо підсмажити його зі спеціями.
- Волоські горіхи: багаті на омега-3 жирні кислоти, сприяють підтриманню енергії.
- Курага: джерело калію, заліза та клітковини. Досить солодка та може стати ідеальним доповненням до ранкової кави.
Додаток до вегетаріанського меню
- Насіння чіа: багате на омега-3, клітковину та білок. Додавати до каш, йогуртів чи робити чіа-пудинг.
- Льон: джерело омега-3 та клітковини. Чудово йде до вівсянки та різних салатів.
- Кунжут: кунжут досить пахучий та насичений, і батончики з нього виходять просто відмінні!
- Гарбузове насіння: багате на магній та цинк. Можна їсти окремо і додавати до страв.
- Ростки пшениці: вважаються суперфудом, що чудово підходить для походів, коли часу готувати небагато.
Вегетаріанське харчування: інші джерела протеїну
- Протеїнові коктейлі: легко готуються і забезпечують додатковий білок. Треба лише змішати з водою або улюбленим рослинним молоком.
- Енергетичні батончики: зручні для перекусу під час тривалих переходів, забезпечують енергію та білок.
Овочі
- Кукурудза та горошок: легко додається до салатів або гарнірів, забезпечує вітаміни та мінерали. Можна використовувати як консервовані, так і сублімовані продукти.
- Гриби: джерело білка та клітковини. Додавайте до супів, рагу чи тушкованих страв.
- Суміш овочей: використовуючи свою духовку на низьких температурах, засушіть улюблену суміш для супів, щоб вона була завжди готова для використання.
Вегетаріанське меню від ЇDLO
Вегетаріанське меню ЇDLO має все для того, аби дати вам найкращі страви для походів. Вони смачні, насичені та автентичні. Окрім того, ЇDLO піклується про те, аби якомога більше корисних елементів були збережені для споживача. Тож ви можете сповна насолодитись:
- Сніданками з сухофруктами;
- Страви без м’яса;
- Смачнючими батончиками, що зроблені тільки з ягід, горіхів та сухофруктів;
- Борщем пісним;
- Крем-супом з грибами.
Розпланувавши своє меню заздалегідь, ви уникните нудного несмачного меню, яке ви берете, аби не почуватись голодним. Втім, ваша їжа в поході має обов’язково давати задоволення, щоб ваш відпочинок приносив вам стовідсоткове задоволення. Вегетаріанство - це просто, і легко, якщо заздалегідь купляти сублімовані продукти і страви.