У сучасному світі, де навіть найбільш прогнозовані сценарії можуть швидко змінюватися, створення стратегічного запасу продуктів стає необхідністю. Незалежно від того, чи маємо ми справу зі світовою пандемією, природною катастрофою чи політичною нестабільністю, забезпечення себе та своєї сім'ї необхідними товарами є ключем до безпеки та спокою.

З початком повномасштабного вторгення кожен українець зрозумів, наскільки стратегічний запас їжі на випадок війни стає ще більш необхідним, адже ми не знаємо, що нас чекає завтра: від імовірності прильоту у наш дім, відключення комунікацій, до небезпеки ядерного вибуху.

photo by wikipedia
Photo source: wikipedia

 

Історія доводить, що ніхто не може передбачити всі можливі ситуації, які можуть виникнути. Тому важливо бути готовими до будь-яких обставин. Стратегічний резерв - це не просто заходи попередження, але і прояв відповідальності перед своєю сім'єю та готовність забезпечити їх захист у найгірших умовах.

Як розпланувати стратегічний запас продуктів харчування?

Стратегічні ресурси потрібно продумувати для того, щоб ви знали, що саме будете їсти. Ви не можете зберігати тільки каші, каша не принесе задоволення та не дасть достатньо поживних речовин для того, аби і далі нормально функціонувати.

Тому потрібно придумати меню на сніданок, обід та вечерю і створити базовий список продуктів на тиждень з врахуванням кількості членів вашої родини. Кожен прийом харчів має бути збалансованим, та містити 25% білків, 25% вуглеводів та 50% овочів та зелені.

Вода має особливу важливість при формуванні таких резервів. Вам необхідно запастись як питтєвою, так і технічною водою. Якщо питтєвої води потрібно запасти приблизно 1.5 літри на кожну особу, на 7 днів, то технічної вам знадобиться в рази більше, це має бути приблизно десять літрів на одну людину.

Як зробити запас продуктів на місяць

В запас продуктів на місяць можна додати таку їжу як:

  • Крупи: гречка, рис, кукурудзяна каша
  • Макаронні вироби
  • Консервовані товари: овочі, м'ясо, риба
  • Сушене м'ясо
  • Хлібці, сухарі, печиво
  • Бакалія: борошно, кава, чай, цукор, сіль, спеції, олія.
  • Сухофрукти, горішки, насіння

Ці усі товари не псуються швидко, тому ви можете зробити стратегічний резерв і на місяць, для більшого вашого спокою. Вигідно купувати стратегічний припас їжі у великих оптових гіпермаркетах, тут ви зекономите і свій час, та ще і на ціні. Для зручності ви можете скласти свій список продуктів на тиждень на листку паперу, або у нотатці телефону.

Як правильно зберігати резервний запас продуктів? Такі харчі повинні зберігатися у вас окремо від загальних товарів, у приміщенні, та не під прямим сонячним промінням. Переглядайте час від час їх термін придатності та чи не завелись шкідники у крупах та горіхах.

Готуйте їжу з комфортом та ефективністю. Вам знадобиться газовий балон та газова плита для кип'ятіння води, посуд та каструлі, а також столові прибори.

Резервний запас продуктів: як правильно створити резерв для домашніх тварин

Стратегічно необхідно зробити окремий стратегічний резерв для домашнього улюбленця. Домашні улюбленці, на жаль, не можуть харчуватись лише людськими консервами, їм потрібні харчі, що зроблена спеціально під їхні потреби. Невеликі баночки вологого корму дозволять вам легко дозувати харчування улюбленця.

З іншої сторони, сухий корм може зберігатися довше, проте упаковка має бути обов’язково закритою. Лишаючи пакет відкритим надовго, ви ризикуєте втратити якість та поживність корму.

Найкращий запас продуктів під час війни

Страви швидкого приготування також можуть стати просто незамінними в таких ситуаціях. Таку локшину, наприклад, дуже просто приготувати, а завдяки приправі ця їжа стає дуже привабливою і смачною. Втім, однією локшиною не отримати всіх поживних речовин.

Бренд ЇDLO відомий своєю високою якістю продукції та надійністю якості і зберігання. Асортимент продукції ЇDLO різноманітний і включає в себе різні категорії страв для вашого стратегічного запасу продуктів:

  • Сніданки: від кукурудзяної каші до бананової каші і смачної куті, щоб розпочати день з енергією.
  • Супи: різноманітні смаки і склади, які задовольнять будь-які смакові уподобання. Спробуйте смачний борщ з індичкою і квасолею або томатний крем-суп з креветками! Вегетаріанці, в свою чергу, можуть насолодитись пісним борщем з квасолею чи скуштувати крем-суп з грибами.
  • Основні страви: в асортименті представлені як класичні м'ясні рецепти, так і вегетаріанські та веганські альтернативи. До класичних ми відносимо такі як полента з індичкою, фузіллі з курячим філе, гречка з інличкою. Вегетаріанці та вегани можуть смакувати картоплею з веганськими сосисками, гороховим пюре з кунжутом чи квасолею чалі з овочами.
  • Напої: включають у себе мелену каву та карпатський чай.
  • Батончики: ідеальний вибір для перекусу в дорозі або на роботі. Вони забезпечують енергією і ситністю, не займаючи багато місця. Обирайте від класичних шоколадних смаків до нових батончиків зі смаком солоної карамелі та еспресо.

Особливістю раціону від ЇDLO є те, що це збалансований раціон їжі, який складається 100% з натуральних інгредієнтів, не містить консервантів та барвників. Треба лише залити страву окропом прямо у пакеті, закрити його, дати настоятись та із задоволенням з’їсти. Наші страви користуються популярністю серед військових, тому це дійсно необхідний резерв їжі на випадок війни.

Не зволікайте та сформуйте свій власний стратегічний запас продуктів під час війни, адже краще бути готовим до всього, аніж покладатися на вдачу.